So stvari, ki so na videz neuresničljive, kot je npr. biti en trenutek na tujem planetu drugi trenutek biti globoko pod morjem. Vsa možganska logika človeštva se tega zelo zaveda, tako bi tudi pričakovali, da bomo temu tudi sledili. Ampak ljudje smo bitja, ki razmišljamo precej čustveno in iracionalno ter imamo željo po doseganju nedosegljivega. Ravno želja po doseganju nedosegljivega pa je priložnost, ki jo izkorišča tehnologija navidezne resničnosti.

Tehnologija virtualne resničnosti možganom dajejo prevaro, saj le ti mislijo, da so v nekem drugem svetu, v na videz realnem okolju. Čeprav v tistem trenutku, ko vstopiš v svet navidezne resničnosti, veš, da je to le prevara za možgane, se počutiš kot da si dejansko tam. Stvari so na videz tako zelo resnične, da možgani dobijo dovolj kredibilen občutek, da se ne ozirajo in zavrnejo vso logiko v ozadju.

Virtualna resničnost pokriva dve čutili, to sta vid in sluh. S projiciranjem pod kotom zamaknjenih slik na levo in desno oko se ustvari občutek globine. Na začetku se morajo oči prilagoditi na ta občutek, zato s prva veliko ljudi misli, da je nekaj narobe. Potem pa se očesni sistem prilagodi situaciji in občutek nelagodja izgine.vr očala

V virtualno resničnost vas lahko popeljejo VR očala. VR očala vam dajo neko izkušnjo in na nek način interakcijo, ko vaše oči vidijo samo 3D slike, ki prihajajo iz naprave. S pomočjo VR očal ne vidite realnega sveta, temveč se s pomočjo 3D slik potopite v izmišljen svet. Očala imajo možnost tudi povezave z vašim pametnim telefonom in ravno tako lahko pridete do prikaza 3D slike. Enostavno postavite telefon pred oči znotraj VR očal ter s premikanjem glave okoli si lahko ogledujete stvari v različnih smereh. Bolj napredna vrsta virtualnih očal vsebuje tudi sistem za sledenje premikanju glave. Ta sistem je priključen na računalnik, ki pošilja signale za nastavitev slike okolja pri premikanju glave.

Virtualna resničnost z virtualnimi očali
Tagged on:

Dodaj odgovor